ЭкспрессияСтатикаИнтервьюФорумОnline-чат   

  
29 марта 2010
Дмитрий Выдрин: "Нынешний парламент не соответствует времени"

23 января 2010
«В политике крупные, мясистые мужчины иногда имеют больший вес, даже чем небольшие миниатюрные женщины»

28 апреля 2009
Онлайн конференция на for-ua.com Дмитрия Выдрина 20 марта

28 октября 2008
Конференция-онлайн на "Аргументы и факты" 28 октября 2008года

23 июля 2008
Онлайн-конференція на "Гарті" 23 липня 2008 року

15 июля 2008
Онлайн-конференция Дмитрия Выдрина на "ПиК" 15 июля 2008 г.

27 мая 2008
Онлайн-конференция на "Обозревателе" 26 мая 2008г.

22 октября 2007
Онлайн-конференция на "Обозревателе" 22 октября 2007 года

06 июня 2007
Онлайн-конференция на Лента.ru "Итоги политического кризиса на Украине"

25 апреля 2007
Онлайн-конференция на ForUm'е

23 июля 2008

Онлайн-конференція на "Гарті" 23 липня 2008 року

#Версия для печати


Mikola запитує:

У свій час, перед першим квітня, Ви дуже влучно підібрали метафори, що стилів поведінки деяких українських політиків... Як би Ви метафорично охарактеризували образ пані Тимошенко?

Дмитро Видрін відповідає:

Відверто кажучи, мені вже трошки набридло виступати експертом щодо пані Тимошенко. Зараз є люди, які набагато краще відчувають нашу прем'єрку і, відповідно, можуть знайти нові і влучні метафори. Але якщо все ж таки висловити мої останні відчуття, то вона зараз мені нагадує форель, яка йде вгору по дуже бурхивому потоку на нерест. Як рибу ніхто не може зупинити, поки вона не виконає свою місію і не відкладе ікру, так і пані Тимошенко потрібно дати можливість віднереститися.

 

 

Oksana_D запитує:

Дмитрий, вы очень уважаемый в Украине политолог, работали с Тимошенко, Януковичем и др. топовыми политиками, кого сейчас консультируете, если не секрет.

Дмитро Видрін відповідає:

Спасибо за лестную характеристику. У меня от читателей секретов нет. Поэтому отвечаю искренне - никого. Я уже много раз говорил, что политология в нашей стране если не умерла, то находится в глубоком анабиозе, и практически не т спроса на собственно политологические знания. Есть запросы на интриги, есть запросы на "подлянки", есть запросы на кулуарную информацию. Но нет запросов ни на политическую историю, ни на политическую психологию, ни тем более на политическую философию. Поэтому сейчас пишу книги, в том числе, художественные. В этом году планирую издать одну научную, одну художественную и сценарий для 16-серийного фильма.

 

 

Mikola запитує:

Скажіть, те що у наших політиків немає нових ідей, можливо, це і накраще....можливо саме через цю гризу їм скоро прийде всім гаплик, варто лише ще трошки зачекати?

Дмитро Видрін відповідає:

Не дочекаєтесь. Сам гаплик, на жаль, до політиків не приходить. Його треба приводити за руку до кабінетів політиків, заштовхувати чи заманювати. Тобто, не сподівайтеся, що ситуація вирішиться сама по собі. Це як з вагітністю - само не пройде. Тому кожен з нас, рядових українців, повинен трошки допомагати цьому гаплику - своїми ідеями, енергією, чи навіть грошима.

 

 

Mikola запитує:

Як на Вашу думку, де більше напорозуміння: в стінах українського парламенту, чи можливо поза ними, цебто в українському суспільстві?

Дмитро Видрін відповідає:

Якщо не поновлювати еліту, вона з часом вироджується та перетворюється на анти-еліту. До речі, перший раз термін "еліта", якщо я не помиляюся, був виокристаний в журналі "Свинарство" ще в 1924 році. Там якраз і казалося, що навіть найкращі свині вироджуються, якщо до елітного стада не додавати свіжої крові. Якщо цей закон діє, то безумовно, суспільство щараз більш компетентне, більш креативне, ніж наше "елітне стадо".

 

 

 

 

Oksana_D запитує:

Какая судьба ждет референдум о придании русскому языку статуса второго государственного (ну предположим что он все же состоится)? Число сторонников этой "регионаловской" инициативы не уменьшилось?

Дмитро Видрін відповідає:

Есл знать заранее результаты референдума, то зачем тогда проводить его? Референдум - это, фактически, общенациональный социологический опрос. И проводится он как раз тогда, когда не совсем ясны доминирующие настроения в обществе. Поэтому давайте проведем референдум и все узнаем. Я лично за референдумы, и как можно чаще. Это великолепный способ обратной связи общества и политики.

 

 

Mikola запитує:

Ідеальна Україна з точки зору політолога - це.... (за формою правління, територіального устрою, політичного режиму і т.д.)

Дмитро Видрін відповідає:

Був такий чудовий політолог - Борис Чечерін. Яйого навіть вважаю своїм гуру в цій галузі. Ві казав, що "ідеальна країна - це така країна, в якій і форма правління, і політичний режим відповідають актуальним викликам". Тому треба просто зробити повну мапу сучасних викликів - економічних, геополітичних, культурологічних. А потім уже під них підбирати найбільш ефективні інститути. Це велика інтелектуальна робота, якої, на жаль, в нашій країні ще не зроблено.

 

 

Oksana_D запитує:

Как новой политической силе покорять избирателей, предположим в Донецкой области, где все давно устоялось? С какими инициативами выходить "в народ". И насколько важна роль команды в таком случае, учитывая, что в Украине политика чересчур уж персонифицирована?

Дмитро Видрін відповідає:

Когда-то я пытался создать так называемую теорию иммагинации. Согдласно этой теории, покорение избирателя происходит примерно по той же формуле, по которой происходит обольщение, скажем, молодой девушки молодым человеком. То есть, в эту формулу входит и период ухаживания, и период демонстрации своих достоинств, и подарки, и, конечно же, расивые и убедительные обещания. А главное же заключается в том, что молодой человек должен соответствовать идеалу покоряемой девушки. А поэтому выявлять, какой идеал сегодня у избирателей, а потом применяйте все способы приблизится к тому идеалу. Вот самый простой секрет.

 

Oksana_D запитує:

Дмитрий, ваш прогноз, будут таки досрочные парламентские, а возможно и президентские выборы? Либо же кризисная ситуация в Раде разрешится инным способом, например, переформатированием коалиции, в свете последних заявлений Литвина о том

Дмитро Видрін відповідає:

Оксана, приятней было бы если бы Вы спросили меня про прогноз погоды, скажем, на ЮБК. Оно Вам надо, все эти политические страстишки и делишки?. Но если Вам так уж хочется, отвечаю. Досрочные парламентские выборы, скорее всего, будут. Предполагаю, весной следующего года. Президенских дострочных, скорее всего, не будет. Слишком сложна процедура. Переформатирование коалиции - возможно, он бессмысленно, поскольку данная ВР недееспособна при любой конфигурации.

 

Bogdanova запитує:

Чому, на вашу думку, Віктора Балогу не обрали головою Єдиного Центру?

Дмитро Видрін відповідає:

Гадаю, тому, що Віктор Балога не бажає бути єдиним головой Єдиного Центру. Він знає просту істину - в кризовий період, перш за все, б'ють по голові. Тому, здається, він і далі буде триматися скромно в тіні.

 

 

Bogdanova запитує:

Чи зможе рада восени відправити уряд Тимошенко у відставку?

Дмитро Видрін відповідає:

Не тільки у фізиці, але й у політиції є закон: сила дії дорівнює силі протидії. Тому я гадаю, що восени ВР відправить Тимошенко у відставку, а Тмошенко розпустить ВР.

 

Bogdanova запитує:

Чи в Україні є чесні політики? Як ви ставитесь то метаморфоз, коли політичні «друзі» починають викривати один одного, мається на увазі недавня заява Жванії щодо отруєння Ющенка.

Дмитро Видрін відповідає:

Я багато разів казав, що за чесністю треба йти до церкви. В кожній суспільній сфері є свої внутрішні закони та внутрішній інтсрументарій. Чесність, на жаль, не входить до інструментарію політиків. Навпкаи, обман, фальсифікація є головними інструментами політики. при цьому, все ж таки є межа, за яку навіть у політиці не можна заходити. І мені здається, що Жванія і деякі інші політики цю межу перейшли. Тому, будучи циніком щодо політики, я ставлюся до заяв Жванії вкрай негативно.

 

 

Bogdanova запитує:

Хто, на вашу думку, з політиків дійсно може взяти на себе відповідальність за те, що відбувається в країні і, зокрема в парламенті, і «назве все своїми іменами»?

Дмитро Видрін відповідає:

З політиків - ніхто. Бо в полтіику в Україні йдуть не для того, щоб взяти відповідальність, а для того, щоб уникнути відповідальності. У нас склався дивний розподіл праці: політикам привілеї та преференції, а суспільству - голу відповідальність. Тому й далі ми як суспільство будемо нести повну відповідальгість за тих, кого обираємо. І ми ж самі по-троху навчимося називати все своїми іименами. Я, наприклад, намагаюся так робити у своїх статтях та книгах.

 

 

Stason запитує:

Ваші прогнози на цьогорічну політичну осінь? За яких умов в Україні можливі чергові парламентські вибори?

Дмитро Видрін відповідає:

Осінь буде буже барвиста, але домінувати будуть червоні кольори. Бо коли падає рівень життя, виникає суспільний попит на червоно-рожевий. Так що готуйтесь до певного ренесансу лівих сил.

А чергові парламентські вибори, мені здається, будуть за будь яких умов. Вже пройдена точка біфоркації, і що би політики не робили, вони викликають недовіру та ненависть, і ти самим наближують дострокові вибори.

 

 

kvivadim запитує:

Я читав Вашу останню статтю на персональному сайті і в зв’язку з цим хочу задати запитання, наскільки довге політичне життя ви пророкуєте Єдиному Центру?

Дмитро Видрін відповідає:

Такі політичні сили, як ЄЦ, який штучно створюється на адмінресурсі, мають зазвичай тривале життя, адекватне політичним циклам. Тобто, вони можуть прожити один, два, маскимум три політичних цикли. Мені особисто здається, що скоріше один, ніж три.

 

 

Skif запитує:

Я особисто прихильно ставлюся до Вас як до політолога, читав Ваші праці, в зв’язку з цим хочу запитати чи прогнозуєте Ви зміну політичних еліт в Україні, при цьому зі зміною фінансової еліти?

Дмитро Видрін відповідає:

Мені здається, що фінансова еліта в Україні вже устоялася, вже "закешувала" себе на рівні впливових міжнародних інститутів та особистих стосунків. Вже пройшли аудит через серйозні міжнародні компанії, і тому особливих змін тут не передбачається. Інша справа - політична еліта. Вони більш аморфні і більш текучі. Так що, мені здається, через деякий час наша фінансова еліта буде замовляти іншу політичну еліту.

 

 

ketty_J запитує:

Чем конкретно занимается в своем подкомитете по вопросам глобальной безопасности и стабильного развития?

Дмитро Видрін відповідає:

Я действительно руководил этим подкомитетом в парламенте предыдущего созыва. К сожалению, недолго - меньше 2 лет. А занимался, в основном, проблемами энергетической безопасности и независимости страны. Я попытался создать теорию и приступил к практике замкнутых энергетических циклов. К сожалению, это не удалось закончить. Поэтому пытаюсь завершить начатое уже в роли независимого эксперта и советника.

 

 

Golovkovska_Olga запитує:

п. Дмитре, на вашу думку, можна назвати українські ЗМІ четвертою владою в країні і як Ви оцінюєте на сьогодні стан свободи слова в нашій державі?

Дмитро Видрін відповідає:

Свободу слова оцінюю як непогану, але свободу думки оцінюю як дуже погвану. Наші ЗМІ навчилися імітувати свободу слова, викорінюючи при цьому весь сенс цього слова. Тобто, свобода слова перетворилася на голу (чи "голіму") форму без змісту. Тому ЗМІ не можна назвати четвертою владою. Це скоріше, не четверта влада, а "четверта" професія.

 

Ippon запитує:

Фірмовий анекдот "від Видріна"...

Дмитро Видрін відповідає:

Сидит на дереве симпатичная ворона с косой, и держит в клюве пальмовую ветвь. Внизу пробегает братец-кролик по кличке Янык. Смотрит на ворону и спрашивает: Ворона, что ты делаешь? Она говорит: Да ничего, просто сижу, кайфую, кролик спрашивает: А можно, я тоже покайфую? Ворона отвечает: Кайфуй и ты. Вдруг из кустов выскочил свирепый волчара закарпатский и мгновенно схавал братца кролика.

Мораль анекдота: если хочешь кайфовать, ты должен высоко сидеть.

 

 

Ippon запитує:

Який "інтегральний" міф, на Вашу думку, зможе обєднати захід і схід України?

Дмитро Видрін відповідає:

По-перше, я такого міфу поки що не знаю. По-друге, якщо цей міф буде створено, то він буде торкатися не минулого, а майбутнього країни. По-третє, цей міф буде не інтегральним. Тобто, він буде базуватися не на механічному обж'єднанні, а буде міфом синтезуючим, тобто, побудованим на процесах глибинного внутрішнього взаємопроникнення Сходу та Заходу.

 

Ippon запитує:

Яке місце України в системі сучасних міжнародних відносин?

Дмитро Видрін відповідає:

Якщо дуже коротко, Україна є зараз об'єктом міжнародних відносин, але ще не стала суб'єктом цих відносин. Тобто, є багато бажаючих розіграти українську карту, але нас самих за гральний стіл ще не допустили. Ще ми самі не спромоглися сісти.

 

 

mamaj запитує:

Пане Дмитре! Коли, на Вашу думку, Україна вийде зі стану перманентної політичної кризи?

Дмитро Видрін відповідає:

Гадаю, почне виходити за два-три роки. Бо в цей час я передбачаю початок тотальної зміни політичної еліти.

 

 

mamaj запитує:

Як Ви гадаєте, які проблеми можуть об"єднати українських політиків?

Дмитро Видрін відповідає:

Зараз головний чинник, яких об'єднує українських політиків, - це роподіл грошей, які є в країні. Тому українські політичні сили так конкурентно ставляться один до одного, щоб мінімізувати кількість людей, допущених до цього розподілу. У майбутньому найкращий варіант, коли вони будуть на стадії спільного заробітку грошей для себе і для країни. Бо спільyий заробіток обєднує краще, ніж спільний роподіл.

 

 

CosterevA запитує:

Як Ви вважаєте, хто є заручником - Президент у Уряду чи навпаки?!Як вийти зі ситуації, що склалась навколо цього протистояння?

Дмитро Видрін відповідає:

Був такий фільм "Скованные одной цепью", де біжать із в'язниці дві людини, які люто ненавидять один одного, але вони сковані одним ланцюгом. Така ж ситуація у Президента з урядом. Мені здається, що вони до останнього будуть йти разом, поки їх політичний ресурс не буде зруйнований цією ненавистю. І виходу із цієї ситуації фактично немає.

 

 

CosterevA запитує:

Ваш прогноз на майбутні Президентські вибори?

Дмитро Видрін відповідає:

Як не дивно, мені здається, незважаючи на соціологію, всі три головних претендента мають приблизно рівні шанси. Бо досить дивно розподілилися електоральні ресурси. Один претендент має більше фінансового ресурсу, другий - політичного, а третій - психологічного. І зараз абсолютно неможливо сказати, який із цих ресурсів буде на цих виборах вирішуючим.

 

 

Mikola запитує:

Чому Ви пішли з Батьківщини? Тобто, що змусило Вас так вчинити: як політолога, громадянина, ну і політика?

Дмитро Видрін відповідає:

Мабуть, Ви маєте на увазі не "Батьківщину", а фракцію БЮТ. Я багато разів пояснював, що не я вийшов, а мене виключили за порушення фракційної дисципліни. На жаль, я майже завжди маю власну думку і так і не навчився голосувати, як всі.

 

 

koshevoy запитує:

1. Незабаром Україна буде відзначати 1020-ту річницю хрещення Київської Русі. Як на вашу думку чи має право держава на Українську Помісну Церкву. Коли це може відбутися?

Дмитро Видрін відповідає:

На жаль, я є не зовсім послідовним віруючим, маю безліч гріхів. Тому не маю морального права коментувати конфесійні справи.

 

 

koshevoy запитує:

3. Щодня по різним каналам інформації ми чуємо «як покращується життя людей під час засідань Кабміну», але в реальному житті люди цього не відчувають. Чи є необхідність звільнення з посади Тимошенко як керівника уряду?

Дмитро Видрін відповідає:

Якщо життя покращується тільки під час засідань Кабміну, то треба, щоб він засідав цілодобово. Мені здається, що так воно з часом і буде, бо Юлія Володимирівна любить багаточасові засідання, особливо ті, якими вона керує. Що стосується її звільнення з посади, то мені здається, що це передчасно. Вона ще не пройшла на свою Гологофу (і ми разом з нею) до логічного завершення.

 

koshevoy запитує:

4. З певною періодичністю ми бачимо як виникають інформаційний тиск з певними претензіями до території нашої країни. Хто може на сьогодні державі Україна гарантувати захист і безпеку від таких домагань?

Дмитро Видрін відповідає:

У сучасному світі поважають тільки силу, багатство та гідність. Тому якщо будемо сильними, багатими та гідними, це й буде гарантія нашої безпеки. Як показує міжнародна практика, жоден військово-політичний альянс не спроможний слабкій країни, та ще й без державної гідності, дати будь-який захист.

 

 

koshevoy запитує:

5. Як Україні виграти «інформаційну війну» з Росією?

Дмитро Видрін відповідає:

Треба не воювати, а просто робити якісну, переконливу, змістовну інформацію. Якщо з кимось починаєш воювати, то дуже скоро переймаєш усі негативні якості того, з ким воюєш.

 

 

koshevoy запитує:

6. Що нас очікує після літніх канікул?

Дмитро Видрін відповідає:

Сподіваюсь, що, нарешті, очікує праця. У мене таке враження, що останні роки ми тільки й жи вемо канікулами - зимовими, весняними, літніми. Колись же треба починати працювати.

 

 

koshevoy запитує:

2. Який життєвий принцип порадите сповідувати киянам та всім українцям?

Дмитро Видрін відповідає:

Бережіть свою родину, надійтесь тільки на себе і любіть себе. Бо так, як ви можете любити самі себе, ніяка влада вас любити не буде.

 

 

veis запитує:

Чи свідчить заполітизованість українського суспільства про високий рівень політичної культури серед населення?

Дмитро Видрін відповідає:

Гадаю, що ні. Це як стосунки у сексі - частота стосунків не свідчить про високу сексуальну культуру, особливо, коли частота залежить не від Вас, а від Вашого партнера.

 

Посилання на матеріал: http://gart.org.ua/?lang=ua&page_id=17&element_id=17
#Версия для печати


  

Использование материалов только с разрешения автора. Автор фотографии - Александр Лобанов. Ответственный контент-редактор проекта vydrin.com - shamnata@mail.ru
Все права защищены © 2000-2017
Дмитрий Выдрин